Támogatás az áldozattá vált gyermekeknek a gyermekközpontú igazságszolgáltatáshoz és a feldolgozhatatlan feldolgozásához. A gyermekek ellen elkövetett szexuális erőszak visszaszorítása érdekében.
A Rotary Club Szombathely közhasznú civil szervezet nevében tisztelettel kérjük Támogatásukat BARNAHUS nevű kiemelt projektünkhöz!
A BARNAHUS projekt:
Támogatás az áldozattá vált gyermekeknek a gyermekközpontú igazságszolgáltatáshoz és a feldolgozhatatlan feldolgozásához. A gyermekek ellen elkövetett szexuális erőszak visszaszorítása érdekében.
A támogatás speciális, erre kifejlesztett szoftver, – amely felismeri és biztonsággal azonosítja az elszenvedett traumát, egyben bizonyítékul szolgál – és hangszigetelt szoba kialakítására lesz fordítva, melyet a Rotary elkülönített bankszámlán kezel és ellenőrzi a felhasználást. További Részletekről e levél mellékletében olvashat.
A támogatás közhasznú szervezet részére történő támogatás, ezért a támogatás a támogató szempontjából a Tao törvény 3. sz melléklet B/17. pontja szerint „vállalkozás érdekében felmerülő költség”-nek minősül, és a 7§1) z. pont alapján a támogatás 20%-a vagy tartós adományozás esetén 40 %-val csökkenteni lehet a Társasági adóalapot. Ehhez igazolást állítunk ki.
Bankszámlaszám:
Rotary Club Szombathely Barnahus 10104789-62547400-01004009
Őszintén reméljük, támogatják ezen rendkívüli projekt megvalósulását az egészségesebb boldogabb jövő nemzedék érdekében.
Az orvos a testet, a zene a lelket gyógyítja. esetenként az orvos is zenélhet, vagy gyógyíthat zenével. A zeneterápiának évezredes hagyománya van. A görög orvosok zenével igyekeztek lelki megtisztulást, katarzist, örömöt kiváltó érzelmi reakciót kelteni betegeikben. Albert Schweitzer orvos-orgonaművész (1875 – 1965) Afrikában figyelt fel arra, hogy zenehallgatás közben a betegek fájdalmai, panaszai enyhülnek. De az orvos nemcsak a pácienseinek gyógyítása céljából, hanem saját lelkének épülésére is zenélhet. Van, aki műkedvelőként, van, aki csupán csodálóként, de mindenképpen a hivatástudat és felelősségérzet okozta feszültségek, a napi stressz feloldásaként mélyül el a muzsikában.
1992-ben Szombathelyen a Magyarországi Orvosmuzsikusok Egyesületének elődje, olyan orvosok, egészségügyi dolgozók közreműködésével, akik játszanak valamilyen hangszeren vagy énekelnek. Az Egyesület neve 2000 óta „Ars Medica Pro Humanitate Hungarica”, melynek elnöke a mozgalom elindítója, Prof. Dr. Tarján Jenő szombathelyi kardiológus főorvos volt.
Az Egyesület minden évben más-más hazai városban tartja meg koncertekkel gazdagított találkozóját, melyeken eddig csaknem 100 orvos, gyógyszerész, egészségügyi dolgozó és hallgató szerepelt. A legutóbbi évek közül 2010-ben Pécs, 2011-ben Hajdúböszörmény, 2012-ben Miskolc, 2013-ban Budapest, 2014-ben Győr, 2015-ben Eger, 2016-ban Szombathely, 2017-ben Dunaújváros, 2018-ban Debrecen, 2019-ben pedig Ráckeve ad otthont a hangversenyeknek. A találkozó hagyományosan templomi koncerttel kezdődik péntek este, ahol a főszereplő az orgona, egyházzene. Szombaton délután és vasárnap délelőtt, világizene kamarazene, ének és szólóhangszerek következnek a műsorban. Szombaton délelőtt tartja az egyesület az évi közgyűlését. A tagság többnyire aktív muzsikáló egészségügyi dolgozókból áll, akik éves tagdíjat is fizetnek, de pártoló tagok is vannak, akik támogatásukkal segítik az egyesületet. A hangversenyekhez társasági programok is csatlakoznak, a vendéglátó városok nevezetességeinek megismerése városnézéssel és a szombat esti fogadás színesítik a találkozót.
Az Ars Medica Pro Humanitate Hungarica Egyesület azzal a céllal jött lére, hogy összefogja a szűkebb értelembe vett hazánk területén élő olyan egészségügyi dolgozókat, akik valamilyen hangszeren játszanak vagy énekelnek. Az egyesület nagy múltra tekint vissza jogelődje nemsokkal a rendszerváltás után 1992-ben alakult Szombathelyen. Filozófiájuknak mondható, hogy az orvos a testet a zene a lelket gyógyítja. Az emberek szeretik azt hinni, hogy az őket gyógyító orvosok mindenhatók. Nagy megnyugvás egy-egy hozzátartozónak, ha látják azt, hogy a beteget kezelő orvos más területen is kitűnik. Az egyesület célja az, hogy megmutassa az embereknek, az egészségügyben dolgozó emberek más területen is kimagasló teljesítményre képesek ilyen például a zene.
Ezt minden évben egy koncertsorozattal mutatja be az egyesület a nagyközönség számára. Az elmúlt évek során olyan nagyvárosokban léptek fel mint például, Győr, Miskolc, Dunaújváros vagy Pécs. A 2019-es találkozó házigazdája Ráckeve lesz. Az elmúlt évek során több 100 orvos, orvostanhallgató, gyógyszerész lépett fel az egyesület berkeiben szervezett koncertek során templomokban, színháztermekben és különféle előadótermekben.
A bohócdoktorok világszerte rengeteg gyermekkórházat és szociális intézményt látogatnak, sok gyermek és felnőtt arcára csalva mosolyt. A Dr. Bohóc Mosolyszolgálat jelenleg Szombathelyen és Sopronban vizitel. Céljuk, hogy elfeledtessék a kis páciensekkel, szüleikkel, hogy a kórházi közeg alapvetően egy szomorú hely. Életet és vidámságot csempésszenek az idősotthon szürke falai közé. Másfajta utat nyissanak a gyógyulásban a fogyatékkal élők között.
„15 éve vagyok bohócdoktor, és most végre Szombathelyen és a környező megyékben is el tudom terjeszteni a bohócdoktori gyógyítást.” (Vass Szilárd, művészeti vezető)
Két vasi szervezet összefogásával szerelték fel az SOS Gyermekfalu számítástechnika tantermét, a gépek megfelelnek a nemzetközi anyaszervezet előírásainak.
Céges felajánlás érkezett a gyermekfaluba a Rotary Club Szombathely és az Európai Borlovagrend Magyarországi Konzulátusának Vas Megyei Régiója közvetítésével. Az adományból összeállítottak és felszereltek egy tíz munkaállomásból és az azt kiszolgáló szerverből álló tantermet. – Magas kihasználtság mellett annak szolgálatába szeretnénk állítani a termet, hogy a nálunk nevelkedő gyerekek számítástechnikai tudását fejlesszük – fogalmazott az átadón Gagyi Róbert területi igazgató. Pammer István Rotary club elnök kiemelte: adakoznak, amikor lehetőségük van. Az előkészületekről is beszélt: egyéves munka zárult a tegnapi átadóval, egy cégcsoport kérését teljesítették azzal, hogy a gépeknek, a szervernek és a hozzá tartozó kamerarendszernek helyet találtak egy intézményben. A számítógépek mindegyike megfelel az SOS Gyermekfalu-hálózat létesítményeiben üzemeltethető eszközök kritériumainak. BTK
A felajánlás megtétele után az SOS Gyermekfalu hálózat összes magyarországi létesítményét kiszolgáló informatikai vállalkozás tájékoztatott minket arról, hogy a nemzetközi anyaszervezet IT policy-ja szerint minimum 2 Intel Core2 magos processzorral és minimum 4 GB memóriával szerelt gépek üzemelhetnek csak a faluk területén a felhasználói élmény biztosítása érdekében. A háttártároló terület minimumaként ugyanitt 1 TB került meghatározásra.
Az adományozott számítógépek mindegyike teljesíti ezeket a kritériumokat, ráadásul a konfigurációk összeállításánál külön figyelmet fordítottunk arra, hogy az összes lehetséges erőforrást ki tudjuk aknázni (például, a memória modulok kétcsatornás használatának biztosításával és az az azonos időzítésűek párba rendezésével). Az elmúlt 10 év egyik jelentős számítástechnikai trendje volt, hogy az öregecske gépeket SSD meghajtókkal szerelve gyorsítják fel, aminek végeredményeként, azok a mindennapi feladatok ellátásában újra hadra foghatók lettek. Ennek megfelelően az adományozott gépekben olyan 128 GB-os SSD-ről fut az operációs rendszert, illetve a programok, melyek írási és olvasási sebessége is 500mbps fölötti. Mindegyik számítógép márkás, nyugateurópai importból származó, un. „refurbished”, vállalati használatra szánt minőségű PC.
Külön említést érdemel a Fujitsu Siemens szerver, amelyben a 4 magos Xeon processzor mellett (duplázható) 16GB hibatűrő memória teljesít szolgálatot, hogy a Windows szerver operációs rendszer futását gördülékennyé tudja tenni. A szerverben 2 x 1TB WD Black raid edition — menet közben is cserélhető vincseszter — működik együtt un. „tükörözéssel”, ami felére csökkenti az adatvesztés lehetőségét (vagy ha úgy tetszik, duplázza az adatbiztonságot). A két fő vincseszter együttes tárterületével megegyező méretű, harmadik vincseszter gondoskodik a rendszeres mentések helyének biztosításáról. Apróság de egy tartalék vincseszter keret is járt a szervezhez, így a későbbi bővítés anélkül oldható majd meg, hogy az informatikusnak ez „után kelljen rohangálnia”.
A tanterem felszerelésekor először a strukturált ethernet hálózat került kialakításra és a munkaállomások összeszerelése után a teljes kábelezés elrejtése és „lerántás biztossá” tétele következett, így gyakorlatilag egy internet kávézó ergonómiai és biztonsági feltételeinek megfelelő gépterem épült.
A gépekre telepített operációs rendszereket és az irodai programcsomagot az SOS Gyermekfalu biztosította.
A Családfa Kutatásért Alapítvány felkérésére gyűjtünk anyagi támogatást, hogy finanszírozhassák a gyengén látó, vagy a korukból adódóan a számítógéppel nehezen boldoguló családfa kutatókat.
Huszadik jubileumi bálunk január 26-n a Pannónia étteremben került megrendezésre, mely idén is a jótékonykodás, az elegancia, és a jó hangulat jegyében telt el. Bálunkat megtisztelték a városunkban működő társklubok, és érkezett vendég a Székesfehérvári Rotary klubból is. Régi klubtársunk, Mihályi Gyula pánsípon előadott műsorát Pammer István elnöki köszöntője követte.
Az ízletes vacsora elfogyasztása után került sor a Kiss Sándor Művészeti Díj átadására, melyet 2000-ben Kiss Sándor szobrászművész, az újjáalakult Szombathelyi Rotary Club első elnökre emlékére alapítottunk. A díjat 35 év alatti Vas megyei kötődésű művész kaphatja meg az öttagú kuratórium döntése alapján. Idén a díjazott Bukits Anna ötvös, tűzzománc-készítő volt. A bronz plakettet Lesenyei Márta szobrászművész, Kiss Sándor özvegye adta át a kuratórium nevében. Bukits Anna a díjjal járó támogatást zománcőrlő malom beszerzésére fordítja. Munkáiból márciusban nyílik majd kiállítás.
Bálunkon még egy ünnepi aktusra került sor, Dr. Kecskés László klubunk egyik alapító tagja érdemei elismeréseként a szervezet legmagasabb rangú elismerését, a Paul Harris díjat vehetett át. Ezután a tánc, a szórakozás a baráti beszélgetéseké lett a főszerep. Örömmel nyugtáztuk, hogy vendégeinkkel, barátainkkal ez évben is egy jól sikerült, hangulatos bálon vehettünk részt.
Január 20-án a szombathelyi Tóvendéglő adott otthont a Szombathelyi Rotary Club jótékonysági báljának. A rendezvény bevételét olyan Vas megyei fiatalok támogatására fordítják, akik kimagasló érdemeket értek el a megye kulturális életében. A bálon átadott Kiss Sándor Művészeti Díjat idén Krenner-Tóth Katalinnak ítélték oda.
Süle Sándor elnöki köszöntőjével kezdődött meg a 18. Jótékonysági Rotary Bál. A bálozók egyperces néma csenddel megemlékeztek az olaszországi buszkatasztrófáról. A bál bevételével nemcsak a Dr. Bohóc Mosolyszolgálat javára gyűjtöttek, hanem az buszkatasztrófában érintettek részére, valamint egy sérült fiú debreceni diákolimpiára való utazásához is hozzájárultak.
A Ruben’s Latino együttes és a Dr. Bohóc Mosolyszolgálat bemutatója után átadták a Kiss Sándor Művészeti Díjat, melyet 2000-ben Kiss Sándor szobrászművész, az újjáalakult Szombathelyi Rotary Club első elnökre emlékére alapítottak. A díjat 35 év alatti Vas megyei kötődésű művész kapja az öttagú kuratórium döntése alapján. Idén az elismerést Krenner-Tóth Katalinnak ítélték oda. Katalin 28 éves művésztanár, a Premontrei Rendi Szent Norbert Gimnázium rajz és vizuális kultúra, valamint biológia szakos tanára. A bronz plakettet Lesenyei Márta szobrászművésztől, Kiss Sándor özvegyétől vehette át.
Felajánlásra került három festmény is Kovács István jóvoltából. A harmadik kép rekordáron, 100 ezer forintért kelt el, így a licittel közel 200 ezer forint gyűlt össze, mely a bohócdoktortok munkáját segíti a jövőben.
A jótékonysági esten a zenét a Repeta zenekar szolgáltatta.